Postanowienia noworoczne - jak ich dotrzymać? » Co dalej po maturze

codalejpomaturze-blogBlog

Polub i obserwuj

Wtorek, Styczeń 1, 2019, 20:12

postanowienia-noworoczne

1 Postanowienia zapisz w postaci celów. Pamietaj, że cel nie zapisany jest tylko życzeniem. Zapisać trzeba w taki sposób aby łatwiej było to postanowienie zrealizować czyli w postaci Smart. Jak to zrobić możesz przeczytać u mnie na blogu tutaj

Nie wystarczy napisać "chcę schudnąć" czy chcę dobrze zdać maturę". Raczej powinno być "Schudnę 5 kg przez 3 miesiące" i "Maturę z matematyki rozszerzonej zdam na 60%"

2 Wyznacz realne działania takie o których wiesz, że dasz radę je zrealizować.

Nie zaplanujesz przecież głodówki 3 dniowej jeśli nie możesz wytrzymać 3 godzin bez jedzenia lub nie zaplanujesz zdania egzaminu z matematyki rozszerzonej na 90% jeżeli masz ocenę dopuszczającą od trzech lat.

3 Określ wszystko w czasie. kiedy będziesz to robić,Ile razy i jak często.

Czyli ile razy w tygodniu będziesz biegać i jak długo albo ile w tygodniu zrobisz arkuszy maturalnych z wybranego przez siebie przedmiotu.

4 Wyznacz sobie nagrodę za każde zrealizowane zadania może być drobna.

Motywuj się drobnymi nagrodami. Przykładowo "Jak nie bedę jeść przez tydzień słodyczy, to za zaoszczędzone pieniądze kupię sobie kosmetyk lub coś innego co mi sprawi przyjemność" albo  "Jak zrobię 5 zadań to pogram w ulubioną grę na telefonie"

5 Jeśli nie chce ci się do czegoś zabrać to tylko np.przygotuj się do jej zrobienia lub zrób jedną malutką rzecz początkową, zazwyczaj wtedy dalsza praca idzie gładko.

Postanowiłaś biegać ale nie chce Ci się dzisiaj wyjść z domu, to ubierz tylko dres i adidasy. Jak już będziesz ubrany to łatwiej będzie wyjść lub nie chce Ci się czytać lektury to postanów przeczytać tylko dwie strony, jak zaczniesz to będzie łatwiej czytać dalej. Takie małe oszukiwanie samego siebie jest bardzo skuteczne i pomaga pokonać nasze lenistwo.

6 Traktuj siebie jak swojego przyjaciela: Bądź wyrozumiały ale też wymagaj lojalności i oddania.

Bądź dla siebie wyrozumiały- jeżeli zjadłaś dziś pół czekolady to trudno to nie znaczy, że musisz zrezygnować z odchudzania. 

Bądź lojalny wobec siebie - obiecałeś sobie, że będziesz co środę chodził na korepetycje z angielskiego to nie pozwól, żeby ktoś skusił cię atrakcyjną propozycją spędzenia czasu z nim.

Bądź oddany sprawie. Twoje postanowienia niech będą najważniejsze, poświęć im czas i energię i nie marnuj ich na sprawy mało istotne, lub takie, które nie przybliżają cię do realizacji Twoich celów.

Życzę Ci realizacji postanowień noworocznych i nie tylko takich. Pamiętaj, że

WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE I TWOICH MYŚLI

i CHCIEĆ TO MÓC


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Copyright ©2018 Co dalej po maturze
 
Liczba odwiedzin: 19101