Dlaczego postanowiłam pisać bloga. » Co dalej po maturze

codalejpomaturze-blogBlog

Polub i obserwuj

Piątek, Styczeń 12, 2018, 17:57

Codalejpomaturze-blog

Dlaczego zaczęłam pisać tego bloga?

Zaczęłam to robić specjalnie dla Ciebie. Tak, tak dla Ciebie, bo jeżeli tu zajrzałęś to znaczy, że poszukujesz informacji, która pomoże Ci w planowaniu przyszłości.

Pracując na co dzień z młodzieżą widzę jak trudno jest uczniom szkół średnich zdecydować, co mają robić w przyszłości. Oczywiście są tacy, którzy już podjęli decyzję ale większość czeka do ostatniej chwili z decyzją, co jest dużym błędem. 

Na pytanie: Na jakie studia się wybierasz? - często słyszę odpowiedź - Jeszcze nie wiem, pomyślę jak dostanę wyniki matur.

"Ręce mi wtedy opadają". Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, że po otrzymaniu wyników matur mają tylko tydzień lub trochę więcej na podjęcie decyzji. Dlatego często są to decyzje pochopne i nieprzemyslane. Skutkuje to zazwyczaj rozczarowaniem studiami lub rezygnacją z nich i utratę roku. Potem  trzeba się ponownie zastanawiać nad wyborem  studiów.

Uczniowie często nie wiedzą jakie studia wybrać z dwóch powodów. Albo mają wiele pomysłów i nie wiedzą na co się zdecydować albo nie mają żadnego.

Żeby dobrze wybrać studia trzebawziąć pod uwagę wiele aspektów. Chciałabym pomóc w tych trudnych decyzjach. Uświadomić na co trzeba zwrócić uwagę, co przemyśleć. Wskazać jakie są możliwości, jakie perspektywy.

Dlatego zaczęłam pisać tego bloga. Dla każdego, kto zmierza się z wyzwaniem wyboru studiów. 


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Copyright ©2018 Co dalej po maturze
 
Liczba odwiedzin: 17485